0907 827 350
info@realroof.sk

MENU

Zelené strechy

REAL ROOF s.r.o.

V dnešnej dobe sa čoraz viac zaoberáme udržateľnosťou, preto sa do popredia dostávajú čoraz viac ekologické zelené strechy.Tieto strechy nie sú len impozantným doplnkom vašej stavby, ale pomáhajú navrátiť zeleň do mestského prostredia. Poslúžia Vám nie len ako estetický doplnok vašej nehnuteľnosti, ale zároveň vám poskytnú  riešenie pri závažných problémoch ako je napríklad vysoká koncentrácia tepla. Zelené strechy vám prinášajú akustický komfort aj v hlučnom prostredí veľkomesta. Sú výborným prostriedkom na zadržanie vody z prívalových dažďov ale aj pekným doplnkom vášho bývania.  V závislosti od výberu rastlín môže vaša strecha vyzerať v každom ročnom období inak, pretože rastlinky menia svoju farbu v závislosti od teploty a množstva vlahy.

Naša firma využíva na realizáciu zelených striech kvalitný Urbanscape systém, ktorý je inovatívny, ľahký a s vysokou kapacitou zadržiavania vody. Tento systém dokáže zadržať až 60l vody na 1m², čo vás môže ochrániť pred čoraz viac sa vyskytujúcimi prívalovými dažďami.

Prečo si vybrať zelenú strechu?

Zelená strecha prináša množstvo prínosov pre vás aj životné prostredie.

Zelená strecha dokáže predĺžiť životnosť vašej strechy až trojnásobne, pretože systém ktorý je vo vašej streche zabudovaný je chránený pred ultrafialovým žiarením, mechanickým poškodením ale aj pred extrémnou horúčavou, či mrazom, čo šetrí  vaše peniaze pri údržbe a obnove.

Pomocou zelenej strechy dokážete znížiť vašu spotrebu energie až o 25% pri vykurovaní a o 75% pri používaní klimatizácie.

Zelená strecha je výborným riešením ak sa nachádzate v hlučnom prostredí, pretože vám vytvorí protihlukovú bariéru a tak sa do vášho domova dostane menej hluku.

Z ekologického hľadiska prináša zelená strecha mnoho benefitov. Ak patríte k priaznivcom ekologického spôsobu života, zelená strecha vás určite očarí. Teplota štandardnej plochej strechy sa môže vyšplhať až o 40° vyššie, v porovnaní so zelenou strechou. Budovy a cesty do seba nasávajú teplo a preto je teplota v miestach, kde je menej zelene vyššia až o 7°, ako mimo nich.

Zelené strechy pomáhajú zadržiavať vodu z prívalových dažďov  a tým sa zníži aj objem vody v kanalizačných systémoch o 70% až 95%. Tým, že sa táto voda nedostane do kanalizácie, prebehne prirodzená biofiltrácia a tak sa toxické látky ako napríklad olovo, med´, sulfid kademnatý a zinok ktoré sú súčasťou zrážkovej vody nedostávajú späť do vodných tokov ale ostávajú zachytené v substráte. To znamená že zelená strecha zvyšuje kvalitu vody v danej lokalite.

Z hľadiska globálneho otepľovania je zelená strecha tiež prínosom, pretože 1m² zelenej strechy dokáže absorbovať až 5kg CO₂ ročne a z hľadiska nižšej spotreby energie je znížená koncetrácia CO₂  v ovzduší až o 3,2 kg ročne. Môžme teda predpokladať, že štandardné auto počas 80 km dlhej cesty vyprodukuje zhruba rovnaké množstvo CO₂, aké je schopné absorbovať 1m²zelenej strechy. Rastlinky, ktoré sa nachádzajú na streche navyše čistia vzduch od smogu, ťažkých kovov a organických zlúčenín v plynnom skupenstve. Odhaduje sa že 1m² dokáže očistiť vzduch od 0,2kg mikroskopických čiastočiek.

Zelené strechy napomáhajú obnoviť ekologický cyklus narušený infraštruktúrou, pretože poskytujú vhodné podmienky pre život viacerým rastlinám a živočíchom.

Tieto strechy navyše fungujú v bez údržbovom režime,  nakoľko ich nie je treba počas roka nejako špeciále upravovať, či kosiť a vo väčšine klimatických podmienok Slovenska tento systém nevyžaduje ani závlahový systém.